piątek, 1 lutego 2013

Jak dostać cashback w Alior Sync? cz. 2

źródło: http://www.sync.pl
W poprzedniej części naszego tekstu dowiedzieliśmy się już, że Alior Sync wprowadził poważne ograniczenia w swoim moneybacku. Dzisiaj pora na ciąg dalszy i więcej szczegółów. Przypomnijmy, że Syncowy moneyback to 5% zwrotu za internetowe transakcje kartą. Dla osób, które często dokonują zakupów w internecie daje to perspektywę całkiem przyzwoitych pieniędzy.

Na początek omówimy dokładniej zasady jakie zostały wprowadzone przez Bank. Dawniej zwrot za zakupy przysługiwał każdemu klientowi, bez spełnienia żadnych specjalnych dodatkowych warunków. Wystarczyło za zakupy zapłacić bezgotówkowo za pośrednictwem internetu, lub przy użyciu dostępnej gdzieniegdzie funkcji "Płacę z Alior Sync" i w następnym miesiącu, dokładniej odliczone 5% transakcji trafiało na nasz rachunek. 

Teraz jest odrobinę trudniej. Od 1 stycznia 2013 roku obowiązują nowe regulacje.


Aby otrzymać premię w danym miesiącu, należy spełnić co najmniej jeden z następujących warunków:
 • otrzymać w tym miesiącu na rachunek w Syncu wynagrodzenie od pracodawcy, lub stypendium z uczelni, lub emeryturę/rentę z ZUSu.
 • zanotować na rachunku średnie saldo miesięczne w wysokości co najmniej 1 500 zł (liczone jako średnia ze wszystkich sald dziennych w miesiącu na koniec każdego dnia).
 • posiadać w Syncu depozyty o średnim saldzie miesięcznym w wysokości 10 000 zł. Średnie saldo miesięczne depozytów liczone w ten sam sposób, jak saldo rachunku w poprzednim punkcie,
 • posiadać w Syncu kredyty o średnim miesięcznym saldzie zadłużenia 3 000 zł.

Ponadto Bank ograniczył punkty, w których płatność uprawnia do otrzymania premii. Wg nowego regulaminu, punkty premiowe nie są naliczane od Operacji kartą w punktach posiadających:
 • MCC (Merchant Category Code) równy 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • MCC równy 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • MCC równy 4111, określający m.in. usługi transportowe,
 • MCC równy 6012, określający instytucje finansowe,
 • MCC równy 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • MCC równy 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • MCC równy 4829, określający internetowe przekazy pieniężne.

Jeżeli zakupiony towar zostanie zwrócony, naliczona premia nie zostanie przyznana (jeśli została już wykorzystana, Bank odliczy ją w następnym miesiącu).
Zwrot otrzymać można od transakcji nieprzekraczających w sumie, w ciągu miesiąca 25 000 zł (czyli 1250 zł premii), a zgodnie z obowiązującymi przepisami premia jest nieopodatkowana do kwoty 760 zł miesięcznie. Dla kwot wyższych Bank potrąci i przekaże do US 10% podatku.

Premia ma się pojawić na koncie do 10 dnia roboczego kolejnego miesiąca i w praktyce pojawia się właśnie w ten ostatni dzień. To wszystkie warunki do spełnienia, regulamin wyszczególnia jeszcze sytuacje, w których premia może nie zostać przyznana, ale są to kwestie nieistotnego dla uczciwych klientów (zwrot nie należy się np. za czynności pozorne, czy za transakcje związane z własną działalnością gospodarczą).

Warunki zostały wyszczególnione, można się o nich dowiedzieć dokładniej także w regulaminie usług Alior Sync w części IX. 

Jednak znając warunki należy zastanowić się, czy w ogóle opłaca się je spełniać? Tym właśnie zajmiemy się już w poniedziałek w kolejnej części tekstu.

W tym miejscu chciałbym tylko zaznaczyć, że na blogu jak widać nie ma reklam, więc podział tekstów na części nie ma żadnej ukrytej motywacji finansowej (a gdyby miał - nie uważam tego za nic złego, w końcu tematyka bloga zahacza o zarabianie), a jest jedynie podyktowany wygodą pisania krótszych tekstów, jak i wygodą dla czytelnika - zainteresowani "klikną" dalej, a niezainteresowani nie będą nękani długaśnymi wypracowaniami).

3 komentarze:

 1. it is an amazing internet website.feel free to surf to my website for cashback...click here to visit my website getex.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy wpis. Jestem pod wrażeniem !

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja dostałem zwrot pieniędzy nie w banku, ale u bukmachera https://www.iforbet.pl/zaklady-bukmacherskie gdy korzystałem z mojego pierwszego bonusa. Teraz czasami jak pojawią się kolejne promocje to oczywiście również bardzo chętnie z nich korzystam. Jestem zdania, że właśnie ten bukmacher ma zdecydowanie najlepsze oferty.

  OdpowiedzUsuń

Proszę, zachowaj kulturę wypowiedzi i szacunek do swojego rozmówcy.