piątek, 15 lutego 2013

390 zł od GetinUp

źródło: http://www.getinbank.pl
Jak każdy startujący projekt na rynku usług bankowych, tak i GetinUp postanowił uraczyć klientów jakimś wabikiem. W wykonaniu Getinu wabik to 390 zł. Wiemy już dobrze, że w ofercie Getinu czyhają na nas liczne pułapki, ale mimo tego, tym razem promocja okazuje się być nieco bardziej przyjazna klientowi i nie trzeba się jej bać, choć nie obejdzie się też bez niemiłych niespodzianek, które i tak prawdopodobnie wykluczą większość potencjalnych klientów.

Obserwując działania Banku, dojść można do wniosku, że oferta GetinUp skierowana jest ku osobom młodym i żądnym technologicznych nowinek. Bo tak naprawdę jedyne co oferuje nam konto GetinUp ponad ofertę konkurencji, to możliwość korzystania z nowoczesnej karty debetowej, będącej jednocześnie tokenem z wyświetlaczem i klawiaturą.

Bank oczywiście zdaje sobie sprawę z konkurencyjności (czy też jej braku) swojej oferty i dlatego pojawiają się promocje. W najnowszej zarobić można nawet 390 zł. Tym razem z kartą NFC, czyli umożliwiającą płatności zbliżeniowe przy pomocy telefonu komórkowego. I to jest największe ograniczenie omawianej promocji.

Przystąpić do niej mogą wyłącznie osoby posiadające nowoczesny telefon z funkcjonalnością NFC i aktywną kartę SIM, obsługującą płatności NFC. To znacząco ogranicza grono potencjalnych odbiorców promocji, bo takich telefonów jest wciąż niewiele, a ich posiadaczy jeszcze mniej.

Załóżmy, że posiadamy taki telefon, żeby otrzymać kwotę 390 zł, konieczne jest spełnienie kilku dodatkowych warunków.

Aby w ogóle przystąpić do promocji należy posiadać, lub założyć konto GetinUp oraz złożyć wniosek o przyznanie karty debetowej MasterCard NFC. Za dzień przystąpienia do promocji uznaje się dzień złożenia, wdzięcznie brzmiącego, "oświadczenia o przystąpienie do promocji".

Nagroda do otrzymania została podzielona przez Bank na trzy kategorie: Nagroda Na Start, Nagroda Za Aktywność oraz Nagrody Miesięczne.

Najłatwiej otrzymać Nagrodę Miesięczną, która tak naprawdę jest moneybackiem (przez niektórych - np. Alior Sync - zwana cashbackiem) w wysokości 15% od płaconej kwoty. Wysokość moneybacku jest rewelacyjna i przysługuje on wszystkim osobom, które biorą udział w promocji, przez cały czas jej trwania, czyli 6 miesięcy. Maksymalna miesięczna kwota jaką można uzyskać to 40 zł, czy przez pół roku uzbierać można 240 zł. Pamiętajmy jednak, że płatności objęte moneybackiem to jedynie zbliżeniowe płatności NFC.

Trudniej jest z pozostałymi nagrodami, tj. Nagrodą Na Start i Nagrodą Za Aktywność. Aby je otrzymać, nie można być posiadaczem żadnego RORu w Getinie po 1 czerwca 2012 roku, a konto GetinUp założyć wraz z przystąpieniem do promocji (pkt III ust. 2 regulaminu), przy czym inne promocje Banku nie łączą się z omawianą. Mówiąc prościej - nie możemy posiadać żadnego rachunku w Getinie po 1.06.2012, a teraz założyć konto specjalnie w celu skorzystania z tej konkretnej promocji.

Jeżeli spełniamy te warunki, jako nowi klienci za pierwszą operację kartą (przypominam, że chodzi o płatności NFC) otrzymamy 50 zł. To jest tzw. Nagroda Na Start.

Pamiętaj, musisz płacić telefonem!
źródło: http://www.nfcworld.com
Aby otrzymać Nagrodę Za Aktywność w wysokości 100 zł, należy w każdym z trzech miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu przystąpienia do promocji wydać przy użyciu karty 300 zł (dla osób do 25 roku życia wystarczy 100 zł). Czyli łącznie w ciągu trzech miesięcy trzeba wydać co najmniej 900 zł (300 zł dla młodych), oczywiście, co powtarzam z uporem maniaka, aby nikt nie przeoczył - płacąc zbliżeniowo NFC.

Wszystkie nagrody wypłacane są w terminie 10 dni od zakończenia miesiąca, w którym warunki zostały spełnione. Oczywiście wydawane kwoty uprawniające do nagrody muszą zostać w danym okresie zaksięgowane, a nie tylko opłacone, więc nie warto czekać ze spełnieniem warunków do ostatnich dni miesiąca.

Co warto podkreślić - Bank w regulaminie wskazuje na konieczność samodzielnego rozliczenia się z fiskusem, bo dostarczeniu klientowi przez Getin informacji PIT-8C . Jest to pewna nowość, bo dotychczas tego typu promocje Banki uznawały za sprzedaż premiową i wskazywały na brak konieczności opodatkowania przychodu z ich tytułu. Najpewniej konieczność rozliczenia podatku dotyczy wyłącznie moneybacku, jednak pewności nie ma i należy brać pod uwagę ewentualny wydatek w lutym przyszłego roku, a zarazem, niejako uszczuplenie kwoty jaką otrzymamy (19% z 390zł to 74,10 zł, a z samego moneybacku, czyli z 240zł - 45,60 zł).

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o samym koncie i jego opłatach, w końcu, aby skorzystać z promocji będziemy z kontem związani przez 6 miesięcy. Opłata za konto wynosi 9,99 zł, czyli całkiem sporo i będziemy z niej zwolnieni w przypadku wydania 300 zł w danym miesiącu (osoby poniżej 25 roku życia - 100 zł). Biorąc pod uwagę 15% cashback, wydając 300 zł miesięcznie, nie tylko zwolnimy się z opłaty, a także otrzymamy 40 zł zwrotu (więcej niż na kartach konkurencji), a po pierwszych trzech miesiącach dostaniemy tzw. Nagrodę Za Aktywność.

Promocja jest bardzo korzystna, zarobić można 150 zł, a dodatkowo dostajemy na pół roku kartę z moneybackiem i perspektywą kolejnych 240 zł, co zmniejsza koszty naszych zakupów. Warunki do spełnienia są proste, szczególnie korzystne dla osób przez 25 rokiem życia i gorąco polecałbym tę ofertę, gdyby nie jeden mankament - płatności muszą być realizowane w technologii NFC i ten jeden mały, aczkolwiek niezwykle istotny wymóg, prawdopodobnie niestety, wykluczy wielką liczbę osób, które chciałyby z promocji skorzystać.

Dla zainteresowanych: Regulamin na stronie Banku.

2 komentarze:

 1. "Jak każdy startujący projekt na rynku usług bankowych, tak i GetinUp postanowił uraczyć klientów jakimś wabikiem. W wykonaniu Getinu wabik to 390 zł. Wiemy już dobrze, że w ofercie Getinu czyhają na nas liczne pułapki, ale mimo tego, tym razem promocja okazuje się być nieco bardziej przyjazna klientowi i nie trzeba się jej bać, choć nie obejdzie się też bez niemiłych niespodzianek, które i tak prawdopodobnie wykluczą większość potencjalnych klientów."

  Dokładnie tak. Getin często kombinował podczas trwania swoich "promocji", sam natknąłem się na parę problemów. Mam nadzieję, że teraz wszystko będzie już ok, bo cała ta inicjatywa wygląda tym razem naprawdę ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Getin często "kombinuje", ale wynika to najczęściej z zawiłego regulaminu i praktyki nie informowania klienta. Słuchając własnego głosu rozsądku zamiast tzw. doradcy finansowego i czytając dokładnie wszystkie umowy i regulaminy, możemy uniknąć przykrych niespodzianek.
   Osobiście korzystałem tylko z oferty depozytowej, bo kiedyś była naprawdę nieprzeciętna, a inne produkty są zwykle niekorzystne w tym banku, ale gdybym łapał się na opisywaną promocję to też bym skorzystał.

   PS. Gratulacje, jesteś pierwszym komentującym :)

   Usuń

Proszę, zachowaj kulturę wypowiedzi i szacunek do swojego rozmówcy.