wtorek, 29 stycznia 2013

Nowy mBank pokazuje swoje oblicze

źródło: http://nowymbank.pl
mBank znowu w natarciu! Ostatnio dużo tutaj było o tym Banku, ale co począć, kiedy raz po raz "kwiatek" raczy nas jakimiś emocjami. Była już mowa o traktowaniu klientów, które bynajmniej nie zasługuje na miano "nowej jakości". Pojawiła się również informacja o rewelacyjnej ofercie promocyjnej dla nowych klientów.

Dzisiaj po trosze kontynuujemy oba te wątki. Bo po pierwsze sprawa dotyczy podbijania numerku przy nazwie Banku, no i informacje są w gruncie rzeczy pozytywne. Otóż na czwartym już z kolei seminarium Bank Przyszłości, zaprezentowany został wygląd (interface) nowego systemu transakcyjnego. Jak twierdzi pracujący w pocie czoła szef projektu nowego mBanku - Michał Panowicz - system został zaprojektowany z myślą nie tylko o nowoczesnym i estetycznym designie, ale kładzie także nacisk na efektywność i funkcjonalność. Jak podkreślają autorzy projektu - chcieli ograniczyć do minimum konieczność klikania i przeładowywania strony.


Jak to wygląda zobaczyć można na filmie:


Wygląd systemu jest dużo bardziej nowoczesny i wyraźnie inspirowany systemami transakcyjnymi popularnej konkurencji. Znamiennym jest fakt, że w pasku przeglądarki Safari widocznej na prezentacji, jak słusznie zauważył, któryś z komentującym film internautów na youtube, spostrzec można zakładkę prowadzącą do Alior Banku. Daje do myślenia. Czyli bez drobnej wpadki się jednak nie obyło.

Osobiście uważam, że system transakcyjny obecnego mBanku jest jedną z jego najmocniejszych stron i jakiekolwiek zmiany nie są w tej kwestii potrzebne. Na szczęście nowy projekt również wygląda całkiem przejrzyście i intuicyjnie, oby w praktyce okazał się równie wygodny jak obecny system.

Nie dowiedzieliśmy się bardzo wiele, a na premierę nowego mBanku przyjdzie nam jeszcze poczekać co najmniej ok. pół roku.

Po nieco więcej szczegółów zapraszam na stronę nowego mBanku.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Proszę, zachowaj kulturę wypowiedzi i szacunek do swojego rozmówcy.