sobota, 26 stycznia 2013

600 zł za założenie konta w mBanku

źródło: http://www.flickr.com

Poprzedni wpis odnosił się do nieeleganckich wobec swoich klientów, praktyk mBanku związanych ze zmianą regulaminu

Minęło zaledwie parę dni i bankowcy uraczyli nas bardziej pozytywną informacją. Kolejną już na przestrzeni ostatnich miesięcy promocją związaną z premią za założeniem konta. I to nie byle jaką, mBank obiecuje nawet 600 zł.

Przystąpić do promocji można w dniach od 23.01.2013 roku do 28.02.2013r. i nie dotyczy aktualnych, ani byłych klientów banku. Wielka szkoda, bo bonus do zgarnięcia jest całkiem pokaźny, a Bank już po raz kolejny pokazuje całkowity brak szacunku dla lojalnych klientów. Jednak jest to oferta - wabik i w podobny sposób postępuje większość banków. Cóż, bankowość 2.0 - nowej generacji.

Za to dla wszystkich potencjalnych klientów, którzy konta jeszcze nie mieli i mają szanse się załapać, oferta jest bardzo interesująca. Już za samo założenie rachunku otrzymujemy 60 zł, wypłacane między 10 a 15 dniem kolejnego miesiąca po podpisaniu umowy. Ale to tylko część premii. 

Drugą część promocji stanowi premia za transakcje bezgotówkowe. Aby ją otrzymać należy zapewnić jednorazowy wpływ na rachunek kwoty w wysokości 1000 zł w każdym miesiącu (np. przelew poborów od pracodawcy, ale mogą to też być własne środki z innego rachunku), dodatkowo dla osób poniżej 27 roku życia limit ten jest zmniejszony do zaledwie 500 zł. Po spełnieniu tego warunku, przez kolejnych 12 miesięcy, za każdą płatność kartą opiewającą na co najmniej 10 zł, otrzymamy na zwrot w wysokości 2 zł. Maksymalna sumaryczna premia tego typu w miesiącu to 30 zł, co przez rok trwania promocji daje w sumie 360 zł premii.

Każdy na pewno robi sporo drobnych zakupów, zakładając, że wszystkie tego typu zakupy będą wynosić dokładnie 10 zł, opłacane popularnym "delfinkiem" dadzą 20% moneybacku! Ale cen artykułów w koszyku nie trzeba tak dokładnie liczyć, dla zakupów na kwotę 20 zł, zwrot to wciąż bardzo atrakcyjne 10%. Jeśli robimy dużo drobnych zakupów, oferta jest bezkonkurencyjna!

Jest jeszcze dodatkowy bonus, niestety już nie tak atrakcyjny jak poprzedni. W każdym miesiącu, w którym nasze płatności kartą przekroczą 500 zł (250 dla klientów poniżej 27 roku życia), dodatkowo dostaniemy 50% wartości standardowo naliczonego zwrotu. Czyli maksymalnie 15 zł miesięcznie. Dla płatności na dokładnie 500 zł, daje to 3% "moneybacku", ale tylko pod warunkiem, że z małych transakcji uzyskaliśmy maksymalną możliwą kwotę. Dla młodszych klientów sytuacja jest bardziej atrakcyjna - maksymalny zwrot to dodatkowe 6%.
600 zł dla nowych klientów. Obecnym pozostaje modlitwa.
źródło: http://www.mbank.pl

Podsumowując, w ciągu roku możemy dostać nawet 600 zł premii. Na tę sumę składa się:
  • 60 zł, za założenie rachunku,
  • 2 zł od każdej transakcji kartą powyżej 10 zł (maksymalnie 30 zł miesięcznie) - w sumie 360 zł,
  • 50% poprzedniego bonusu w miesiącu, w którym wydaliśmy 500/250 zł.
Oferta wydaje się być bardzo atrakcyjna, szczególnie dla młodych osób poniżej 27 roku życia, dla których warunki do spełnienia są dużo mniej wymagające. Poza tym osoby młode prawdopodobnie robią dużo więcej drobnych zakupów, które są faworyzowane przez tę ofertę. Jedynym realnym wymogiem jest zapewnienie odpowiedniego wpływu na rachunek, którego wysokość nie powinna być dla nikogo wielkim problemem.

Wątpliwości budzi tylko sposób traktowania lojalnych, długoletnich klientów, ale tzw. "wyjadaczom wisienek" nie powinno to przeszkadzać. 

Zapraszam do korzystania z promocji, sam niestety posiadam już konto w Banku, które nie sprawia jakichkolwiek problemów, należy tylko na rok uzbroić się w cierpliwość w stosunku do niefrasobliwego traktowania obecnych klientów przez mBank. Myślę, że jeśli ktoś ma w perspektywie zarobek 600 zł, to warto.

PS. Przepraszam za "drobną" pomyłkę. Środki, których wpływ należy zapewnić nie mogą pochodzić z rachunku należącego do uczestnika promocji. Trzeba więc wykorzystać np. rodzinę ;)

PS2. Dokładny zapis w regulaminie dotyczący udziału byłych klientów Banku brzmi następująco:
"Z Promocji nie mogą skorzystać Klienci, którzy zło żyli wniosek o otwarcie rachunku oszczędnościowo rozliczeniowego eKONTO przed dniem 23.01.2013 r. lub w dniu 23.01.2013 r. posiadali ju ż rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy eKONTO w mBanku."
Interpretować można to dwojako, ja uważam, że jednoznacznie - skreśla to automatycznie wszystkich byłych klientów (bo kiedyś, przed 23.01.13 składali wniosek), jednak jeśli komuś bardzo zależy - trzeba dowiedzieć się u źródła, jak widzi to sam Bank.

EDYCJA 7 lutego 2013 r.:
Promocja Banku cały czas trwa, pojawiła się dodatkowo opcja zarobienia dodatkowych 50 zł w promocji serwisu eBroker.pl, czyli w sumie 650 zł. Więcej szczegółów tutaj: 650 zł za założenie konta w mBanku.

EDYCJA 11 marca 2013 r.:
Nie muszę chyba tego pisać, bo zainteresowani pewnie już wiedzą, ale dla porządku wspomnę, że promocja wciąż trwa, uległa przedłużeniu do końca marca.

1 komentarz:

Proszę, zachowaj kulturę wypowiedzi i szacunek do swojego rozmówcy.