poniedziałek, 4 marca 2013

Konto z premią (600 zł) w BGŻ


źródło: http://www.bgz.pl
W bankach popularne ostatnimi czasy są wszelakiego rodzaju promocje, które pozwalają klientowi przy niewielkim wysiłku zarobić parę groszy. M.in. po to, aby je przybliżyć szerszemu gronu, powstał ten blog. Sposobów jest mnóstwo, moneybacki, premie za otwarcie konta, rabaty itp. Banki próbują się prześcignąć z coraz to nowszymi pomysłami. Ciekawą możliwość otrzymania premii daje nam także dzisiejszy bohater - Bank BGŻ.

Możliwością tą jest intensywnie promowane Konto osobiste z premią. A tytułowa premia do zgarnięcia jest niebagatelna - do 600 zł rocznie (po 50 zł każdego miesiąca). Nie jest to żadna nowość, ale oferta jest świetna i wciąż aktywna, a ponieważ nie ma jej jeszcze na tym blogu, to postanowiłem ją opisać dla tych, którzy jeszcze jej nie znają. Jak chwali się Bank - wypłacił już 20 mln zł takiej premii swoim klientom.

Konto założyć można zarówno w oddziale, jak i w domu, za pośrednictwem kuriera, a dla osób obsługujących rachunek przy użyciu bankowości internetowej pozostaje darmowe. Jedyna opłata dotyczy użytkowania karty debetowej wydanej do rachunku, która wynosi ona 8 zł miesięcznie i spada do 5 zł po zrealizowaniu w miesiącu płatności bezgotówkowych na wysokość minimum 300 zł. Możliwa do uzyskania premia w pełni rekompensuje ten niewielki miesięczny wydatek.

Wysokość premii zależna jest od wielkości wpływów na rachunek i wynosi ona 1% od największego wpływu w danym okresie, przy czym nie może przekroczyć 50 zł, ani być niższy niż 3 zł. Zatem optymalnie byłoby otrzymywać comiesięcznie wpływ w wysokości 5000 zł. Dodatkowo wpływ ten musi pochodzić z rachunku prowadzonego w innym banku i dla innej osoby. Nie jest możliwe otrzymanie premii za wykonywanie przelewów z własnego rachunku.

Aby otrzymać naliczoną wg powyższego sposobu premię, należy spełnić jeszcze 2 warunki. Przekazywać na rachunek w każdym miesiącu wynagrodzenie lub emeryturę/rentę oraz wykonywać operacje kartą płatniczą na co najmniej 300 zł (co automatycznie zmniejsza też opłatę za kartę z 8 do 5 zł).

W ten sposób każdego miesiąca zapłacimy 5 zł za kartę wydaną do rachunku i otrzymamy 50 zł premii. Łącznie możemy zarobić 45 zł miesięcznie. Jakby się uprzeć, to mając na uwadze warunek wykonania płatności kartą, można tę premię potraktować nawet jako fantastycznej wysokości moneyback od wydanych 300 zł.

źródło: http://www.bgz.pl
Warto podkreślić, że Bank wszelkie premie i opłaty rozlicza nie zgodnie z miesiącami kalendarzowymi, ale w tzw. cyklach, czyli w okresach od 28 dnia miesiąca do 27 dnia miesiąca następnego. Jeżeli więc np. w marcu wymaganej płatności kartą dokonamy 29 dnia miesiąca, nie otrzymamy już premii marcowej, za to spełnimy już warunek płatności bezgotówkowej na kwiecień. Przejrzyście zostało to przedstawione na grafice sporządzonej przez BGŻ i załączonej do tego tekstu.

Premia wypłacana jest na rachunek do 10 dnia następnego miesiąca i zwolniona jest z opodatkowania podatkiem dochodowym.

Dla osób wyczulonych na punkcie własnej prywatności pewną przeszkodą może być konieczność wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych, której brak eliminuje nas z promocji.

Promocja jest świetna i nie ma żadnych dodatkowych haczyków, gorąco polecam. Tych, którzy chcieliby wziąć udział, ale mają już tak dużo kart płatniczych, że nie mogą pozwolić sobie na wydatki z kolejnej karty, zapraszam do odwiedzin w najbliższych dniach, niedługo pojawi się pewien sposób, który część z czytelników na pewno już zna, ale dla pozostałych może być wielkim odkryciem (słowo klucz: żabka :) ).

Po szczegóły odsyłam na stronę Banku: Konto z premią
Regulamin promocji: REGULAMIN

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Proszę, zachowaj kulturę wypowiedzi i szacunek do swojego rozmówcy.